Resultaten enquête juli 2012

31 augustus 2012
In juli hebben 300 bezoekers hun mening gegeven over deze website. Wij bedanken allen voor hun bijdrage en tips om de site te verbeteren.

Uitslag

64% van de bezoekers geeft gemiddeld een 6 of hoger. Bij de vorige enquête was dit 60%. Bezoekers geven aan dat zij problemen hebben met inloggen en ongewenst uitloggen. En dat zij een andere verwachting hebben van het online transactieoverzicht. Wat doen wij met uw reacties?

Wat hebben wij afgelopen jaar verbeterd?

  • In overleg met bezoekers is de navigatiestructuur verbeterd. U ziet nu gelijk wat er onder de gekozen rubriek hangt en wat u daar kan verwachten.
  • De homepage is anders ingericht. Bezoekers hebben aangegeven welke informatie zij daar willen zien. Zodat zij makkelijk en snel door ‘self-service’ hun actie kunnen uitvoeren of de gewenste informatie kunnen vinden.
  • De Klantenservice overzichtspagina is toegevoegd. U heeft in één oogopslag een overzicht van alle belangrijke ‘self-service’-items, zoals kaart verloren/gestolen melden of persoonlijke gegevens wijzigen.
  • De toegankelijkheid is verbeterd voor iedereen. Met name voor bezoekers met een beperking en/of voorleessoftware. Hiervoor heeft de site het erkende keurmerk ‘Drempelvrij – goed op weg’ behaald. Lees meer over wat dit inhoudt.
  • Om het online transactieoverzicht toegankelijker te maken, is het aanvragen hiervan toegevoegd bij het registreren van een account.
  • Het onderdeel Vragen en antwoorden toont alleen nog de items die ook echt door bezoekers bekeken worden.

Wat gaan wij nog doen?

  • Wij onderzoeken de problemen met Mijn OV-chipkaart. Zoals het niet kunnen inloggen, koppelen van kaarten of gebruikersnaam opvragen en het ongewenst uitloggen. En nemen maatregelen om de problemen op te lossen.
  • Toevoegen van een online transactieoverzicht voor anonieme kaarten. U leest hier binnenkort meer over op deze site.
  • Het registreren van een account wordt eenvoudiger doordat u geen rol meer hoeft te kiezen. Dit gebeurt automatisch op basis van uw kaartgegevens. U leest hier binnenkort meer over op deze site.
  • De Vragen en antwoorden worden geactualiseerd en opnieuw ingedeeld.
  • Informatie voor incidentele (trein)reizigers voegen wij toe.

Wat doen wij niet?

  • Het transactieoverzicht direct bijwerken. In het OV-chipkaart systeem wordt uw transactie ’s nachts verwerkt. Daardoor is het niet mogelijk het overzicht direct na uw reis bij te werken. Lees meer over wanneer u transacties in uw overzicht ziet.
  • Geld teruggeven bij vergeten uit te checken. Het OV-bedrijf waar u bent vergeten uit te checken, of waar iets is misgegaan met de transactie, heeft te veel geld ontvangen voor uw reis. Zij kunnen u dus ook het te veel betaalde saldo uitbetalen.
  • Service bieden op abonnementen. OV-bedrijven zijn verantwoordelijk voor reisproducten (o.a. abonnementen en dagkaarten), de werking, een productadvies en de communicatie. Met vragen kunt u terecht bij uw OV-bedrijf.
  • Tarieven bepalen. OV-bedrijven zijn samen met hun opdrachtgevers verantwoordelijk voor de prijzen. Met vragen kunt u terecht bij uw OV-bedrijf.
  • Een bestelling op uw kaart plaatsen. In het OV-chipkaart systeem is het niet mogelijk om op afstand contact te maken met uw kaart. Dit gebeurt alleen als uw kaart in een automaat zit, of uitgelezen wordt door een apparaat. Daarom moet u een bestelling altijd nog ophalen en op uw kaart zetten bij een ophaalautomaat.